PADOMJU LAIKA BUNKURS KAUŅĀ

Unikālais privātais muzejs atrodas bunkurā 6 m zem zemes. Muzeja unikālajā kolekcijā atrodas reiz slepenais izdzīvošanas aprīkojums, kuru izmantoja PSRS Iekšlietu Tautas komisariāts, VDK un speciālās militārās vienības. Nav jau noslēpums, ka Padomju Savienībā VDK vajāja ne tikai parastos cilvēkus, bet neuzticējās arī saviem kolēģiem un izspiegoja viņus gan atklāti, gan arī slēptos veidos. VDK vienmēr bija visjaunākās un visinovatīvākās tehnoloģijas un profesionāli apmācīti speciālisti, virsnieki un aģenti. Novecojušās VDK tehnoloģijas bija jāiznīcina, un tas tika stingri uzraudzīts, bet daļa tehnoloģiju tika nodotas arī militārajām struktūrām. 

Šeit redzēsiet VDK meklēšanas ierīces, telefonus, telefona noklausīšanās ierīces, kodēšanas iekārtas, reiz slepenās un pārnēsājamās radiosakaru ierīces, radio raidītājus, uztvērējus, sakaru traucējumu meklēšanas ierīces, noklausīšanās ierīces, kā arī vēl daudz kas cits.  

Tāpat šeit apskatāma gāzmasku kolekcija (ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem un zirgiem), radiācijas mēraparāti, dažādas civilās aizsardzības ierīces, rupori, mobilās ķīmiskās laboratorijas, elpošanas aparāti, niršanas ekipējums, civilās aizsardzības medicīniskās ierīces un instrumenti, elektrības ģeneratori, gaisa kompresori un pārnēsājamie prožektori.

Muzejā apskatāma arī ekspozīcija, kas saistīta ar aviācijas drošību, tostarp lidmašīnu melnās kastes, glābšanas aprīkojums, navigācijas un citas mērierīces.

Te atrodas arī Baltijas valstīs lielākā ekspozīcija, kas veltīta radiosakariem un telefona sakariem abu pasaules karu laikā (telefoni, telefonu slēdži, telegrāfi, antenas, austiņas, militārie audio ierakstītāji, Morzes kods u.c.). 

© Dark Tourism Tours
+371 26870269
[email protected]

 .