TALLINA UN ZIEMEĻIGAUNIJA - ĀRPUS IERASTAJĀM TAKĀM
30.11. - 02.12.2018.

Cena personai - 249 EUR
*ĪPAŠĀ CENA LĪDZ 15.10.2018. - 209 EUR!
*BRAUC KOPĀ AR DRAUGU! ĪPAŠĀ CENA, JA REZERVĀCIJA TIEK VEIKTA VISMAZ 2 PERSONĀM - 199 EUR!

1. diena - 30.11.2018. (piektdiena)
TALLINA
Izbraukšana no Rīgas plkst. 09:00. Brauciens uz Tallinu.
Tallinā sākumā dosimies uz 314 m augsto TV torni, kas ir Igaunijas augstākā būve. Kopš 2013. gada 1. janvāra Tallinas TV tornis ir oficiāls prestižās Lielo torņu pasaules federācijas biedrs (tās augstākais biedrs ir 828 m augstais Burj Khalifa Apvienotajos Arābu Emirātos). Tallinas TV tornis ir 19. augstākais federācijas 40 biedru vidū, kā arī augstākā publiski pieejamā ēka Ziemeļeiropā. Dosimies ekskursijā ar gidu Tallinas TV tornī, lai uzzinātu vairāk par to!
Torņa 21. stāvā atrodas pastāvīgā ekspozīcija par to, tāpat te iespējams baudīt vienreizēju panorāmas skatu un izbaudīt ko elpu aizraujošu, jo te atrodas arī stikla grīda, uz kuras uzkāpjot Jums pavērsies skats 170 m augstumā.  
Reģistrēšanās un iekārtošanās viesnīcā.
Plkst. 17:00 dosimies ekskursijā (3 stundas) ar vietējo gidu pa Tallinas vecpilsētu un Kalamaja vai Rotermana rajonuEkskursijas laikā varēsim pilnībā izbaudīt Tallinas kontrastus - no viduslaiku vecpilsētas līdz industriālajam Kalamajas vai Rotermanas rajonam.
Tallinas vecpilsēta ir UNESCO Pasaules mantojuma objekts, kas pārsteigs mūs ik uz soļa. Iepazīsim ne tikai vecpilsētas rosīgās galvenās ielas, bet arī tās līkumainās, mazās sānieliņas. Uzzināsim daudz interesanta par vietējo vēsturi un dzirdēsim vietējās leģendas, redzēsim veco Rātsnamu, skaistas baznīcas, iespaidīgos pilsētas mūrus un to torņus! Ekskursijas laikā uzkāpsim arī Toompea kalnā, lai apskatītu Parlamenta ēku (Toompea pili) un baudītu fantastisku skatu uz pilsētu no Toompea skatu platformas. Tieši ārpus vecpilsētas atrodas dažas vecās rūpnīcas, kas reiz bija pilsētas industriālais centrs, bet mūsdienās ieguvis jaunu dzīvību modernākā dizainā. Ekskursijas laikā paviesosimies Kalamajas vai Rotermanas rajonā, jo tieši tie ir izcilākie šādu rajonu eksemplāri Tallinā.
Nakšņošana 3* viesnīcā Tallinā. 

2. diena - 01.12.2018. (sestdiena)
NARVA UN ZIEMEĻAUSTRUMU IGAUNIJA
Atklājiet un izpētiet pamestus viduslaiku un padomju brīnumus ceļā uz Krievijas pierobežu!

Galvenās apskates vietas:
- Satriecošās Toolse cietokšņa drupas;
- Kohtla-Järve padomju industriālā pilsēta un pelnu kalni;
- Sillamäe apbrīnojamā staļinisma arhitektūra;
- Viivikonnas spoku pilsēta;
- Narvas pils uz Krievijas robežas;
- 19. gs. Kreenholm rūpnīcas komplekss;
- Oriģināls padomju T-34 tanks.

Brokastis viesnīcā.
Izbraukšana no viesnīcas plkst. 09:00.
Dosimies uz maz zināmo, dīvaino un skaisto Ziemeļaustrumu Igauniju, kas ir kā neapstrādāts dimants. Šīs ekskursijas laikā Jums būs iespēja iepazīt pavisam savādāku Igauniju!
Pa ceļam uz Krievijas robežu dosimies pastaigā pa Toolse cietokšņa drupām pie jūras, redzēsim savām acīm Igaunijas industriālās ainavas, tostarp naftas slānekļa raktuves un cilvēku veidotos pelnu kalnus Kohtla-Järve, kā arī klasisko padomju arhitektūru no raktuvju slavas dienu laikiem. No rosīgajām raktuvēm dosimies uz pamesto spoku pilsētu Viivikonnu, lai redzētu paši, kas notiek, kad dzīvība pamet pilsētu. 
Apciemosim Sillamäe - pilsētu, kas padomju laikos bija tik slepena, ka pat neeksistēja oficiāli. Sillamäe ir slavena ar savu staļinisma stila arhitektūru un dažiem dīvainiem vietējiem muzejiem. 
Ekskursijas laikā būs iespēja iepazīt trešo lielāko Igaunijas pilsētu Narvu, kur piestāsim vecajā Kreenholm rūpnīcas kompleksā, lai gūtu priekšstatu par rūpniecības nozīmīgumu cara laikos. Tāpat arī pamāsim Krievijai Narvas upes otrā krastā un apmeklēsim Narvas pili, kas slejas pār robežu. 
Ekskursijas laikā piestāsim papusdienot Kohtla-Järve vai arī varēsiet iegādāties kādas uzkodas pa ceļam (pēc izvēles, par papildus maksu).
Atgriešanās viesnīcā ap plkst. 21:00.
Nakšņošana 3* viesnīcā Tallinā. 
3. diena - 02.12.2018.
PIEKRASTES KLINTIS UN PADOMJU PALDISKI
Atklājiet un izpētiet piekrastes klintis un skaisto dabu to apkaimē, kā arī padomju militāro pilsētu Paldiski!

Galvenās apskates vietas:
- Türisalu un Pakri satriecošās kaļķakmens klintis;
- Skaistais Keila-Joa ūdenskritums;
- Bijusī padomju militārā pilsēta Paldiski;
- Vēsturiskā Padises klostera drupas;
- Murru cietuma karjera kosmiskā ainava;
- Vecas padomju militārās transporta lidmašīnas pilotu kabīne.


Brokastis viesnīcā.
Izbraukšana no viesnīcas plkst. 10:00.
Dosimies aizraujošā ekskursijā, kuras laikā redzēsim piekrastes klintis, ūdenskritumu un daudz padomju laiku objektus. Iepazīsim bagātīgo vietējo vēsturi un uzzināsim vairāk par Igauniju un vietējiem iedzīvotājiem!
Pastaigāsimies pa stāvajām kaļķakmens klintīm, kas piešķir šim Igaunijas krastam unikālu skatu, apskatīsim savām acīm romantiskāko Igaunijas ūdenskritumu Keila-Joa, apciemosim vēsturisko Padises klosteri, kur iespējams arī uzkāpt tā tornī, lai baudītu skaistu apkaimes skatu, un paložņāsim pa putekļainajiem pagrabiem.
Starp skaistajiem dabas skatiem šajā reģionā atrodas arī pārsteidzoši objekti no padomju laikiem. Paviesosimies Paldiski, kas padomju laikos bija slēgta slepenā pilsēta. Pa ceļam apstāsimies vairākās vietās, kas saistītas ar padomju mantojumu, tostarp pamestā raķešu bāzē un pie aprūsējošas militārās transporta lidmašīnas AN-12. 
Savām acīm redzēsim arī unikālo Murru cietuma karjeru, kura ainava atgādina skatu kā no citas planētas, bet pa pusei ūdenī esošās ēkas izskatās kā no aizmirsta zinātniskās fantastikas filmas uzņemšanas laukuma. 
Pēc tam atgriešanās mājup (caur Tallinu).
Cenā iekļauts:
- transporta pakalpojumi saskaņā ar programmu;
- izmitināšana divvietīgā numurā 3* viesnīcā ar brokastīm  Tallinā (2 naktis);
- ekskursija ar gidu Tallinas TV tornī;
- ekskursija pa Tallinas vecpilsētu un Kalamajas vai Rotermanas rajonu ar zinošu vietējo gidu;
- ekskursija "Narva un Ziemeļaustrumu Igaunija" ar zinošu vietējo gidu;
- ekskursija "Piekrastes klintis un padomju Paldiski" ar zinošu vietējo gidu;
- ieejas maksa Murru cietuma karjerā;
- grupas vadītājs. 

Cenā nav iekļauts:
- ieejas maksas objektos (izņemot Murru cietuma karjeru);
- ēdināšana (izņemot brokastis viesnīcā);
- ceļojumu apdrošināšana;
- citi personīgie izdevumi. 

PAPILDUS INFORMĀCIJA:
- Tā kā paredzēts diezgan daudz pārvietoties kājām, lūgums vilkt ērtus apavus.
- Tā kā ekskursijas notiek jebkādos laika apstākļos, lūdzam ģērbties atbilstoši laika apstākļiem un vilkt arī piemērotus apavus. 
- Programmā minēto objektu apskate var tikt mainīta atbilstoši laika apstākļiem. 

PIESAKIES ŠEIT:

 .